استعلام قیمت بالابر

از شرکت های کدام استان استعلام قیمت می خواهید؟

موقعیت محل یا آدرس پروژه شما

نوع کاربری بالابر مورد نظر را انتخاب کنید

ارتفاع مسیر حرکتی بالابر مورد نظر وارد نمایید

ظرفیت بالابر مورد نظر را وارد نمایید

سایر درخواست ها یا توضیحات مورد نیاز را شرح دهید

ثبت استعلام

بالابر

بالابر چیست ؟

یکی از دستگاه هایی که برای انتقال افراد یا حمل بار به ارتفاع بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد بالابر نام دارد. بالابرها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام دارای کاربرد خاصی می باشند. بالابرها را می توان بر اساس دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی نمود. اما به طور کلی بالابرها را می توان بر اساس نوع کاربرد، ثابت یا متحرک بودن و مکانیزم عملکردشان تقسیم بندی نمود.

انواع بالابر

انواع بالابر بر اساس ثابت یا متحرک بودن

بالابرهایی که ثابت هستند به صورت دائمی در محل مورد نظر نصب می شوند. از انواع بالابرهای ثابت می توان به بالابرهای خانگی، صنعتی، ویلچربر، باری و... اشاره کرد. بالابرهای نوع متحرک برای دستیابی به ارتفاع مورد نظر در محل خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله بالابرهای متحرک می توان به میز بالابر قیچی اشاره کرد که دارای کاربردهای صنعتی می باشد.

انواع بالابر برا اساس مکانیزم عملکرد آن ها

شرایط کاربری و مشخصات ساختمانی در تعیین مکانیزم عملکرد مورد نیاز از بالابر نقش اساسی دارند. از جمله مهمترین مکانیزم های به کار رفته در ساخت انواع بالابرها می توان به سیستم هیدرولیک، کششی تعادلی، وینچ و سیستم اسکرو دسته بندی نمود. در ادامه به بررسی مختصر هر کدام خواهیم پرداخت.

بالابر هیدرولیک

در بالابرهای هیدرولیک نیروی مورد نیاز توسط هیدرولیک و مدار هیدرولیک تامین می گردد. بالابر نوع هیدرولیک از ایمنی و قابلیت اطمینان بالایی برخوردارند و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری مسبت به بالابرهای کششی برخوردارند.

بالابر کابلی

مکانیزم عملکرد بالابرهای کابلی با استفاده از کابل و وینچ طراحی شده است. در این نوع بالابرها از کابل های دوبل و ترمزهای ضد سقوط برای افزایش ایمنی می توان استفاده نمود.

بالابر زنجیری

در بالابرهای زنجیری از رنجیر و وینچ استفاده می گردد که با به کار بردن زنجیر دوگانه و ترمزهای ضد سقوط می توان تا حد زیادی ایمنی بالابر را افزایش داد.

بالابر خانگی

بالابرهای خانگی جزو پرکاربردترین نوع بالابرها می باشند و معمولا به صورت هیدرولیک ساخته می شوند. این نوع بالابرها باید از امنیت بالایی برخوردار باشند و عملکرد مناسبی داشته باشند. بالابرهای خانگی در ابعاد مختلفی قابلیت ساخت دارند که با توجه به ظرفیت آن و میزان باری که حمل خواهد کرد از موتور بالابر مناسب استفاده می شود.

بالابر و آسانسور چه تفاوتی با هم دارند؟

بالابرها و آسانسورها از لحاظ کارکرد با یکدیگر مشابه می باشند و در مواردی ممکن است به دلیل انتخاب اشتباه هزینه های اضافی تحمیل شود. در ادامه به ذکر چند مورد از این تفاوت ها می پردازیم.

·        برای خرید آسانسور و نصب آن باید هزینه بیشتری نسبت به بالابر پرداخته شود

·        سرعت آسانسورها نسبت به بالابرها کمتر است.

·        مصرف برق آسانسورها نسبت به بالابرها بیشتر است.

·        آسانسورها به فضای بیشتری برای نصب نیاز دارند.

·        در مکان هایی که تعداد طبقات کمتر هستند استفاده از بالابر نسبت به آسانسور راحت تر است.