7 نکته مهم برای انتخاب شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور

آسانسور وسیله ای پرکاربرد در ساختمان های امروزی به شمار می رود به گونه ای که زندگی در ساختمان های چند طبقه بدون استفاده از آسانسور بسیار سخت و همراه با مشکلات فراوانی خواهد بود. این دستگاه های کاربردی از قطعات مکانیکیو الکترونیکی مختلفی تشکیل یافته اند که در کنار یکدیگر باعث به حرکت درآمدن آسانسور می شوند. آسانسورها نیاز به رسیدگی و مراقبت مرتب دارند و عدم سرویس به موقع این دستگاه ها می تواند منجر به حوادث ناگواری گردد. شرکت های مختلف آسانسوری خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را ارائه می دهند که برای انتخاب شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشیم. در ادامه مطلب به ذکر 7 نکته مهم برای انتخاب شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور خواهیم پرداخت.

نکات مهم در انتخاب شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور

سوابق کاری و رزومه شرکت آسانسوری

از جمله عوامل مهمی که در انتخاب شرکت آسانسوری مناسب جهت سرویس آسانسور باید به آن توجه داشت، پروژه های سرویس و نگهداری آسانسور انجام شده توسط شرکت مورد نظر می باشد. با توجه به رزومه و سوابق کاری یک شرکت می توان به این مساله پی برد که شرکت مورد نظر چقدر در این زمینه موفق عمل کرده و تجربه و تخصص آن ها در چه حدی می باشد. در حال کلی رزومه شرکت نشان دهنده نوع و میزان پروژه های انجام شده توسط شرکت می باشد و شما می توانید با مطالعه آن و خدمات ارائه شده توسط شرکت در مورد همکاری با آن ها راحت تر تصمیم گیری نمایید. برای آگاهی از سوابق کاری یک شرکت آسانسوری می توانید به وب سایت شرکت مورد نظر مراجعه نمایید و یا ازز طریق پرس و جو از مشتریان آن ها اطلاعات لازمه را به دست آورید.

دسترسی سریع و آسان به خدمات شرکت آسانسوری

از جمله خصوصیات یک شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور، دستیابی سریع و آسان به خدمات آن شرکت می باشد. شرکت های بزرگ و معتبر در این زمینه معمولا خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را به صورت قرارداد و در بازه های زمانی ماهیانه ارائه می نمایند. تکنسین های شرکت در زمان های مقرر و تعیین شده به صورت ماهیانه در محل ساختمان حاضر می شوند و نسبت به انجام خدمات سرویس و نگهداری آسانسور اقدام می نمایند. یک شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور از تکنسین ها و متخصصان کافی برخوردار است تا بدون اتلاف وقت و در موعد مقرر نسبت به سرویس آسانسور مشتریان اقدام نماید.

همچنین شرکت های معتبر و باسابقه در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور در خارج از ساعت کاری و در زمان های اضطراری نیز می توانند خدمات دهی نمایند. این ویژگی بسیار مثبتی برای یک شرکت ارائه دهنده خدمات سرویس و نگهداری آسانسور می باشد و به محض تماس نزدیکترین تکنسین به محل مورد نظر اعزام می گردد.

ابزارها و تجهیزات مورد استفاده در فرآیند سرویس و نگهداری آسانسور

از آنجایی که آسانسورها دارای مکانیکی و الکترونیکی بسیاری می باشند برای سرویس و نگهداری این قطعات نیاز به تجهیزات خاصی می باشد. در این زمینه یک شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور باید دارای تجهیزات و ابزارهای پیشرفته و مدرنی باشد تا بتواند خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را به نحو مطلوب و در کمترین زمان ممکن به انجام برساند. خدمات سرویس و نگهداری آسانسور شامل بازدید، کنترل، عیب یابی و همچنین انجام تعمیرات در صورت نیاز می باشد که همگی نیاز به تجهیزات و دستگاه های باکیفیت و پیشرفته می باشد.

بکارگیری تکنسین ها و افراد متخصص و باتجربه

از دیگر ویژگی های یک شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور، برخورداری از افراد و سرویسکاران متخصص و با تجربه در این زمینه می باشد. انجام فرآیند سرویس و نگهداری دوره ای آسانسور نیاز به دانش و مهارت کافی در این زمینه دارد. در صورتی که تکنسین های یک شرکت از تخصص و تجربه کافی برای سرویس آسانسور برخوردار نباشند، آسانسور از کارایی لازم برخوردار نخواهد بود و عمر مفید آن کاهش می یابد. همچنین میزان ایمنی آسانسور کاهش خواهد یافت که این امر می تواند حوادث جبران ناپذیری در پی داشته باشد. در شرکت های بزرگ و معتبر فعال در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور افراد متخصص و باتجربه مشغول به کار هستند و انواع آموزش های تئوری و عملی را گذرانده اند. این افراد با انجام پروژه های مختلف تجربه کافی برای انجام انواع پروژه های سرویس و نگهداری آسانسور را کسب نموده اند و می توانند گزینه مناسبی برای انتخاب شرکت مناسب جهت سرویس و نگهداری آسانسور به شمار روند.

انجام کامل و به موقع تمام مفاد قرارداد سرویس و نگهداری

شرکت های آسانسوری طبق مفاد قراردادی که بین کارفرما و شرکت منعقد می شود موظف به انجام یکسری کارها در بازه های زمانی معینی می شوند. این شرکت ها در قبال هزینه دریافتی از کارفرما کلیه امور مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور را عهده دار می شوند و برای این کار از نیروهای متخصص و آموزش دیده استفاده می نمایند. یکی از ویژگی های شرکت مناسب جهت سرویس آسانسور عمل به تمامی مفاد قرارداد در زمان های تعیین شده می باشد که در این قرارداد تمامی جزئیات کارهایی که شرکت آسانسوری باید انجام دهد آورده می شود.

ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور با قیمت مناسب

شرکت های آسانسوری همواره در تلاش هستند تا برای افزایش اعتبار خود و جلب مشتریان بیشتر، قیمت مقرون به صرفه ای برای خدمات خود دریافت نمایند. اینگونه شرکت ها همواره در تلاش هستند تا با بهره گیری حداکثری از نیروها و منابع خود بتوانند در هزینه ها صرفه جویی نمایند که در این صورت می توانند خدمات خود را باقیمت مناسبی به مشتریان ارائه نمایند و همچنین سود مناسبی نیز به دست آورند.

ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور طبق چک لیست استاندارد

شرکت های آسانسوری برای سرویس و نگهداری آسانسورها از یک چک لیست استاندارند استفاده می نمایند. این چک لیست شامل تمامی اقدامات لازم در زمینه بازدید، نظافت، کنترل عملکرد و تعمیر قطعات مختلف آسانسور می باشد. بهره گیری از این چک لیست باعث می گردد تا کوچکترین نقص ها و خرابی ها در سیستم آسانسور به سرعت شناسایی شوند و اقدامات لازم برای برطرف نمودن آن ها در کمترین زمان صورت گیرد. استفاده از این چک لیست استاندارد در سرویس و نگهداری آسانسور باعث می شود تا تمامی قسمت های آسانسور مورد بازبینی قرار گیرند و خطاهای انسانی به حداقل کاهش یابند.

نظرات


هیچ نظری ثبت نشده است.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند نظر ثبت کنند. لینک ورود \ عضویت در سایت.