8 نکته مهم در نصب آسانسور

آسانسور می تواند باعث افزایش رفاه در ساختمان شود و رفت و آمد را آسان تر کند، اما این مزایا فقط در صورتی به دست می آیند که آسانسور به درستی نصب شده باشد. برای نصب آسانسور باید یکسری اصول و نکات مهم رعایت شوند. اگر هنگام نصب آسانسور به این نکات مهم توجه نکنید، ممکن است بعداً در استفاده از آسانسور با مشکل مواجه شوید. کار هوشمندانه هنگام نصب آسانسور این است که تمام اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید و مطمئن شوید که از همان ابتدا همه چیز به خوبی پیش می رود. در ادامه به توضیح 8 نکته مهم در نصب آسانسور خواهیم پرداخت که از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

نکات مهم در نصب آسانسور

1- فضای مورد نیاز برای نصب آسانسور را در نظر بگیرید

قبل از شروع ساخت، فضای مورد نیاز جهت نصب آسانسور را به دقت محاسبه نمایید. چاه آسانسور شما به حداقل 35 فوت مربع فضای سر و 20 فوت مربع فضا در هر جهت برای درها، به علاوه فضایی برای راهروها نیاز دارد. حتماً از یک پیمانکار آسانسور مشورت بگیرید زیرا می تواند قبل از خراب کردن دیوارها به طراحی نصب آسانسور شما کمک کند. همچنین برای انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور تحقیقات لازم را انجام دهید تا از برخورداری این شرکت از مجوزهای لازم مطمئن شوید.

2- ظرفیت آسانسور را تعیین کنید

قبل از اینکه برای خرید آسانسور جدید اقدام کنید، ظرفیت مورد نیاز برای جا به جایی افراد در ساختمان خود را با دقت محاسبه کنید. اندازه گیری های لازم برای انتخاب آسانسور را با دقت زیادی انجام دهید. با این کار می توانید از وجود فضای کافی برای نصب آسانسور مورد نظر در ساختمان اطمینان حاصل نمایید. رعایت این نکته در انتخاب و نصب آسانسور بسیار مهم است و می تواند از بسیاری از مشکلات بعدی جلوگیری نماید.

3- امنیت و قابلیت دسترسی آسانسور را بررسی نمایید

هنگام برنامه ریزی برای نصب آسانسور دو نکته مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ابتدا، باید مطمئن شوید که با نقشه کلی خانه یا ساختمان شما مطابقت دارد و با زیبایی شناسی آن ترکیب می شود. دوم، شما باید در نظر داشته باشید که افراد به راحتی بتوانند از آسانسور استفاده نمایند. آسانسور اگر به درستی نصب نشده باشد افراد در استفاده از آن احساس امنیت نخواهند داشت و می تواند یک مشکل جدی باشد.

4- مکان مناسب جهت نصب آسانسور در ساختمان را در نظر بگیرید

هر ساختمانی کاندید مناسبی برای نصب آسانسور نیست. قبل از اقدام به خرید آسانسور به دقت محل مورد نظر برای نصب آسانسور را بررسی نمایید. مناسب ترین مکان برای نصب آسانسور می تواند در نزدیکی پارکینگ یا سایر مکان های پرترافیک در ساختمان شما باشد. اگر بتوانید آسانسور خود را در داخل سازه دیگری که از قبل وجود دارد نصب کنید می تواند ایده آل ترین حالت ممکن باشد. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما در نصب می شود.

5- از قوانین مربوط به نصب و تایید آسانسور آگاهی یابید

اکثر قوانین ساختمانی شما را ملزم به نصب آسانسور در سازه های تجاری در متراژ معین می کنند. با این حال، خانه های مسکونی ممکن است محدودیت هایی نیز داشته باشند. شرکت آسانسوری شما به شما اطلاع می دهد که برای ساختمان شما چه چیزی لازم است. علاوه بر این، بسیاری از مناطق در حال اجرای مقررات ایمنی آسانسور برای نصب آسانسور جدید هستند، بنابراین مهم است که قبل از برنامه ریزی پروژه آسانسور جدید، با پیمانکار ساختمان خود مشورت کنید.

6- ترافیک ساختمان خود را بررسی نمایید

یک مطالعه ترافیکی به اندازه و کاربری مورد نظر ساختمان و طبقات مختلف و همچنین کاربرانی که در نهایت ساختمان را پس از تکمیل آن مورد استفاده قرار خواهد داد، می پردازد. سؤالات معمولی که در اینجا می توان پرسید عبارتند از: چند نفر از آسانسور استفاده خواهند کرد؟ چه زمانی از روز از تجهیزات بیشتر استفاده می شود (زمان های اوج مصرف)، آیا نیاز به دسترسی محدود به طبقات خاص وجود دارد؟ زمان انتظار چقدر خواهد بود و سوالاتی از این قبیل. یک مطالعه ترافیکی می تواند شما را در مورد اندازه و سرعت تجهیزات آسانسوری مورد نیاز، تعداد آسانسورهایی که جا به جایی کارآمد افراد را تضمین می کند و همچنین زمان مورد انتظار سفر و انتظار را نمایان می سازد. همچنین مقررات ممکن است نیاز به یک آسانسور آتش نشان ضروری بداند.

7- برای نصب آسانسور از یک نصاب حرفه ای استفاده کنید

تجهیزات آسانسور هر چقدر هم که از لحاظ کیفیت عالی باشند در صورتی که به درستی نصب نشوند عملکرد مناسبی نخواهند داشت. به همین دلیل است که باید از یک متخصص حرفه ای برای انجام فرآیند نصب آسانسور بهره گیرید. این متخصصان به عنوان مثال همه چیز را در مورد ارتفاع سکوی مناسب، دسترسی به صندلی چرخدار و سیستم های الکتریکی می دانند. با کمک یک متخصص آسانسور این اطمینان وجود دارد که فرآیند نصب آسانسور شما بدون مشکل باشد. این مساله می تواند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های شما شود و از هر لحاظ خیال شما را از بابت کارکرد مناسب آسانسور راحت می کند.

8- درباره برندها و شرکت های مختلف تحقیق کنید

شرکت های مختلف تولید کننده تجهیزات آسانسور با قیمت های متفاوتی محصولات خود را به فروش می رسانند و برخی از آن ها از قیمت های پایینی برخوردارند. اما ارزان بودن تجهیزات همیشه هم خوب نیست. آسانسورهای ارزان اغلب ناایمن هستند و هزینه سرویس و نگهداری آسانسور و همچنین تعمیرات بیشتری را برای شما به همراه خواهند داشت. در حالی که برندهای مختلف آسانسور را بررسی می کنید باید به شرکت های نصب کننده این تجهیزات نیز توجه داشته باشید. برای نصب تجهیزات آسانسوری شما به افرادی نیاز دارید که از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشند و خدمات سرویس و نگهداری مناسبی نیز ارائه نمایند.

برای آنکه بتوانید برای ساختمان خود آسانسور با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه نمایید باید تحقیقات کافی در این زمینه انجام دهید. امروزه شرکت های آسانسوری مختلفی در حال ارائه خدمات هستند که ممکن است کارفرمایان برای انتخاب از بین این شرکت ها دچار سردرگمی شوند. به همین جهت ما با طراحی سامانه لیفتر تصمیم گرفتیم تا فرآیند تهیه آسانسور مناسب را راحت تر نماییم. در سامانه لیفتر ما امکان استعلام قیمت آسانسور از شرکت های مختلف آسانسوری را فراهم نموده ایم تا با کمترین زمان به بهترین شرکت ها دسترسی داشته باشید و با خیالی آساوده نسبت به انتخاب شرکت آسانسوری اقدام نمایید.

نظرات


هیچ نظری ثبت نشده است.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند نظر ثبت کنند. لینک ورود \ عضویت در سایت.