استعلام هزینه سرویس و نگهداری آسانسور

از شرکت های کدام استان استعلام قیمت می خواهید؟

موقعیت محل یا آدرس پروژه شما

نوع کاربری ملک آسانسور را انتخاب نمایید

نوع کاربری آسانسور خود را انتخاب نمایید

تعداد ایستگاه و ظرفیت آسانسور خود را وارد نمایید

نوع درب طبقات آسانسور خود را انتخاب نمایید
تعداد درب کابین آسانسور خود را انتخاب نمایید

سال نصب و راه اندازی آسانسور خود را وارد نمایید

سایر درخواست ها یا توضیحات مورد نیاز را شرح دهید

ثبت استعلام

سرویس نگهداری آسانسور و اهمیت آن

آسانسور نیز مانند سایر تجهیزاتی که دارای قطعات مکانیکی می باشند، به مرور و در اثر استفاده مداوم دچار استهلاک شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. سرویس و نگهداری آسانسور باید به صورت دوره ای و منظم انجام شود تا از بروز حوادث و تحمیل هزینه های سنگین تعمیرات پیشگیری شود. اگر یکی از قطعات آسانسور دچار مشکل شود و به موقع تعمیر یا جایگزین نشود می تواند موجب خرابی سایر تجهیزات آسانسور نیز شود. آسانسور جزو تجهیزات مهم و کاربردی در ساختمان ها به شمار می رود و در صورت بروز مشکل برای این دستگاه زندگی ساکنان ساختمان با اختلال مواجه می شود. در سالیان گذشته حوادث ناگوار بسیاری به علت عدم سرویس و نگهداری مناسب آسانسورها اتفاق افتاده است. بروز این حوادث موجب شده تا مسئولین مربوطه بیش از پیش به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور پی ببرند و از نقش آن در کاهش بروز حوادث غافل نشوند.

اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور

کیفیت خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به قدری مهم است که به اندازه مرحله نصب و راه اندازی آسانسور اهمیت و ضرورت دارد. سیستم آسانسور به گونه ای است که در صورت بروز یک نقص فنی کوچک در این دستگاه ها و عدم تعمیر به موقع آن، می تواند منجر به خراب شدن سایر قطعات و نقص در عملکرد کلی آسانسور شود. حالتی را در نظر بگیرید که از خدمات سرویس و نگهدار آسانسور استفاده نمی کنید. در صورت ایراد پیدا کردن یکی از قطعات ممکن همچنان عملکرد آسانسور بدون ایراد باشد. با گذشت زمان خرابی این قطعه می تواند منجر به خرابی سایر قطعات شود و در نهایت آسانسور از کار بیافتد. در این حالت مجبور به پرداخت هزینه های سنگین تعمیرات و تعویض قطعات خواهید بود.

ایمنی آسانسورها جزو مسائلی است که باید جدی گرفته شود. در صورت عدم سرویس و نگهداری آسانسور به صورت دوره و منظم علاوه بر خسارت های مالی می تواند منجر به حوادث ناگوار و جبران ناپذیر شود. فرسودگی سیم بکسل یکی از همین موارد است که در صورت عدم بازرسی و سرویس منظم می تواند منجر به پارگی سیم بکسل شده و مصدومیت ها و آسیب های جانی به دنبال داشته باشد.

اگر سرویس و نگهداری آسانسور به صورت مرتب و دوره ای انجام پذیرد از بروز خرابی ها و حوادث جلوگیری خواهد شد. با سرویس به موقع آسانسور قطعات معیوب به سرعت شناسایی می شوند و بدین ترتیب از خراب شدن سایر قطعات جلوگیری به عمل می آید. این مساله عمر مفید آسانسور را تا حد زیادی افزایش می دهد.

مزایای سرویس به موقع آسانسور

در بخش قبل با اهمیت سرویس و نگهداری آشنا شدیم. در این قسمت به بررسی مزایای سرویس به موقع آسانسور خواهیم پرداخت.

افزایش ایمنی

ایمنی آسانسور مستقیما با جان افراد سروکار دارد و هیچ مساله ای مهمتر از این نیست. آسانسور از جمله تجهیزاتی است که زندگی را برایمان راحت تر کرده و رفت و آمد راحت در ساختمان های چند طبقه را میسر نموده است. اما در صورتی که این وسیله دچار خرابی و نقص فنی شود می تواند سلامتی افراد را به خطر بیاندازد و حتی موجب مرگ افراد شود. بازرسی و سرویس مرتب و به موقع آسانسور می تواند از بروز این حوادث جلوگیری نماید.

کاهش هزینه ها

هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور مبلغ ناچیزی است که به صورت ماهیانه پرداخت می شود و در برابر هزینه های تعمیرات آسانسور بسیار کمتر است. بنابراین با پرداخت ماهیانه این مبلغ از بروز حوادث ناگوار پیشگیری نمایید و دیگر مجبور به پرداخت هزینه های سنگین تعمیرات نخواهید بود. اگر ماهینانه قسمت هایی مانند لنتهای ترمز و روغن موتور و گیربکس چک شوند، عمیر این قطعات افزایش خواهد یافت. اما اگر بخواهید موتور یا گیربکس آسانسور را تعمیر نمایید هزینه بالایی باید پرداخت نمایید. هر ساله لیست قیمت هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور با عنوان نرخ نامه مصوب سرویس و نگهداری آسانسور توسط سندیکای آسانسور منتشر می شود. در این لیست بسیاری از هزینه های معمول سرویس و نگهداری آسانسور قید شده است و مابقی هزینه های ذکر نشده می تواند به صورت توافقی بین کارفرما و شرکت آسانسوری دریافت گردد.

افزایش کارایی

از دیگر مزایای سرویس منظم آسانسور می توان به افزایش کارایی آن اشاره نمود. با فرسوده شدن قطعات آسانسور عملکرد کلی آسانسور با اختلال رو به رو می شود و به تدریج افت می نماید. سرویس به موقع آسانسور و تعویض قطعات معیوب در افزایش کارایی و عمر مفید آسانسور تاثیر بسزایی دارد.