نحوه انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور

آسانسور یکی از قسمت های اساسی ساختمان های چند طبقه می باشد که برای انتخاب و خرید آسانسور باید دانش کافی در این زمینه داشت. شرکت های آسانسوری مختلف در تلاش هستند تا با ارائه خدمات بهتر و باکیفیت تررضایت مشتری را جلب نمایند. شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسور از تنوع بالایی برخوردارند و انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور می تواند به یک چالش سخت تبدیل شود. داشتن مجوزهای لازم برای ساخت و نصب آسانسور توسط شرکت های ارائه دهنده این خدمات الزامی است. اما آیا فقط داشتن این مجوزها می تواند ملاک انتخاب یک شرکت برای خرید آسانسور باشد؟ جواب این سوال منفی است. برخی شرکت های آسانسوری پس از کسب مجوزهای لازم کیفیت کار پایینی ارائه می دهند که در صورت انجام نظارت های لازمه از جانب سازمان های مربوطه، این شرکت ها نیز ملزم به رعایت قوانین خواهند شد.

شرکت های فروشنده آسانسور و تجهیزات مربوطه از لحاظ فدرت و وسعت با یکدیگر تفاوت دارند که تشخیص تفاوت ها ممکن است کمی دشوار باشد. شما می توانید با بررسی یکسری معیارها برای انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور اقدام نمایید. در این مطلب به بررسی معیارهای لازم برای انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور خواهیم پرداخت.

معیارهای لازم برای انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور

میزان تخصص و تجربه شرکت آسانسور

میزان تخصص و تجربه کارکنان و مدیران یک شرکت آسانسوری جزو معیارهای مهم در این زمینه می باشد. هر چقدر یک شرکت از کارکنان متخصص و با تجربه بهره مند باشد، کیفیت کار ارائه شده توسط آن شرکت بهتر خواهد بود. داشتن تحصیلات آکادمیک و گذراندن دوره های تخصصی توسط کارکنان نیز در کنار تجربه می تواند بسزایی در کیفیت کار داشته باشد. انجام محاسبات تخصصی در این زمینه نیازمند داشتن دانش کافی در این زمینه می باشد که این دانش در کنار تجربه کسب در طی پروژه های مختلف می تواند امتیاز بالایی برای شرکت محسوب شود.

کیفیت و کمیت پروژه های انجام شده

برخی شرکت های آسانسوری تعداد فروش بالایی دارند اما این به تنهایی ملاک انتخاب شرکت مناسب آسانسوری نمی تواند باشد. در این زمینه شما باید به کیفیت کاری آن ها نیز توجه کافی داشته باشید. برخی از این شرکت ها ممکن است توجه خود را فقط بر روی انجام پروژه های متعدد معطوف نمایند اما خدمات پس از فروش و پشتیبانی مناسبی ارائه ندهند. احتمال دارد شرکتی در یک شهر تمامی قوانین و مقررات مربوط به آسانسور را رعایت نماید اما در یک شهر دیگر عملکرد مطلوبی نداشته باشد که تشخیص این امر برای کارفرمایان دشوار می باشد. برای اطمینان از کیفیت کار ارائه شده از جانب یک شرکت شما می توانید با پرسش از مشتریان قبلی میزان رضایت آن ها از کیفیت آسانسور و خدمات پشتیبانی ارائه شده توسط شرکت اطلاعات کافی کسب نمایید.

میزان فعال بودن شرکت آسانسوری

میزان استمرار یک شرکت آسانسوری در دوره های مختلف زمانی یکی دیگر از معیارهای انتخاب شرکت مناسب آسانسوری می باشد. هیچ کارفرمایی دوست ندارد شرکتی که با آن قرارداد می بندد یک شبه ناپدید شود. این معیار با بررسی سال های فعالیت یک شرکت و اینکه در این سال ها وقفه افتاده یا خیر، حاصل می شود. قطعا شرکتی که در طی زمان فعالیت آن وقفه طولانی وجود داشته باشد نمی تواند شرکت مناسبی برای این کار باشد.

کنترل پروژه و وجود یکپارچگی در کیفیت آن

تعدادی از شرکت های آسانسوری که در زمینه فروش آسانسور فعالیت دارند برای اجرای عملیات نصب و مونتاژ آسانسور از نصابان و پیمانکاران مختلف استفاده می نمایند. این مساله سبب می شود تا پروژه های انجام شده توسط این شرکت از کیفیت یکسانی برخوردار نباشند. اگر این شرکت ها برای کنترل پروژه و بررسی کیفیت کار مسئول مشخصی تعیین کرده باشند، نگرانی در این مورد وجود نخواهد داشت. همچنین دارا بودن گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت می تواند برای شرکت های آسانسوری امتیاز محسوب گردد.

به کارگیری پرسنل آموزش دیده و مجرب

استفاده از افراد آموزش دیده و با تجربه جهت نصب و مونتاژ آسانسور بسیار مهم می باشد. اگر بهترین قطعات آسانسور را نیز تهیه نمایید در صورتی که توسط افراد ماهر این قطعات نصب و مونتاژ نشوند، به مشکل بر خواهید خورد. قطعات آسانسور در صورتی که به صورت صحیح نصب و مونتاژ نشوند عمر قطعات کاهش یافته و میزان خرابی و مشکلات آن افزایش خواهد یافت.

رعایت برنامه زمانی پروژه آسانسور

دریافت گواهی ایمینی آسانسور یکی از شرایط صدور پایان کار ساختمان می باشد. به همین دلیل رعایت برنامه زمانی پروژه نصب آسانسور برای جلوگیری از ضرر و زیان های مالی برای مالک ساختمان دارای اهمیت بالایی می باشد. برای اطلاع از میزان پایبندی شرکت آسانسوری به برنامه زمانی ارائه شده می توانید پروژه های انجام شده توسط این شرکت را بررسی نمایید.

رعایت استانداردها و دستورالعمل های ایمنی

شرکت های آسانسوری موظف هستند استانداردها و مقررات ایمنی را برای افرادی که از آسانسور استفاده خواهند کرد رعایت نمایند. علاوه بر این باید قوانین ایمنی مربوط به نصب و مونتاژ این دستگاه را نیز در نظر داشته باشند تا سلامت تکنسین ها و نصابان به خطر نیافتد. عدم رعایت این قوانین می تواند منجر به بروز حوادث ناگوار و خسارت های جبران ناپذیری شود.

مصرف بهینه انرژی

مصرف بهینه انرژی آسانسور یکی دیگر از معیارهای انتخاب شرکت مناسب جهت خرید آسانسور می باشد. با استفاده از طراحی اصولی و به کارگیری تکنولوژی های جدید در این زمینه می توان مصرف انرژی آسانسور را بهینه نمود. در غیر این صورت موجب هدر رفت انرژی و تحمیل هزینه اضافی به مالکان ساختمان خواهد شد. تعداد زیادی از تکنولوژی های قدیمی که در کشورهای دیگر در حال منسوخ شدن می باشند همچنان در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرند که همین امر موجب مصرفی انرژی بالاتر خواهد شد.

کیفیت خدمات سرویس و نگهداری آسانسور

قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور جزو موارد ضروری  و مهم برای همکاری با یک شرکت آسانسوری می باشد که متاسفانه گاهی اوقات توسط کارفرمایان جدی گرفته نمی شود. در بسیاری از کشورهای پیشرفته قوانین سختگیرانه ای در مورد سرویس و نگهداری آسانسورها وجود دارد و سالیانه آسانسورها باید بازرسی گردند و همچنین تحت پوشش بیمه حوادث باشند. در صورت گارانتی بودن قطعات از طرف شرکت آسانسوری این اطمینان راخواهید داشت که از قطعات با کیفیت در پروژه شما استفاده شده است. این مورد می تواند نقش بسیار مهمی در انتخاب شرکت مناسب برای خرید آسانسور داشته باشد.

استعلام قیمت آسانسور

تنوع شرکت های آسانسوری و تنوع خدمات ارائه شده توسط هر کدام انتخاب را برای کارفرمایان و مالکان ساختمان ها دشوار کرده است. لیفتر این امکان را فراهم ساخته تا شما بتوانید به راحتی به شرکت های مختلف آسانسوری دسترسی داشته باشید و نسبت به استعلام قیمت خدمات مختلف آسانسور اقدام نمایید. این سامانه با بوجود آوردن فضای رقابتی قصد دارد تا بهترین خدمات را با کمترین قیمت دریافت نمایید و از کیفیت کار نیز اطمینان داشته باشید.

نظرات


هیچ نظری ثبت نشده است.

فقط کاربران ثبت نام کرده می توانند نظر ثبت کنند. لینک ورود \ عضویت در سایت.